incicaps kitap kulübü

Okumakta olduğunuz kitabı ve kitap hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın( spoiler vermeden lütfen )
Kitabı okumayı tavsiye ediyormusunuz vs.
eksiyok

eksiyok

41 gün önce
  • 1.
    Dan brown -Başlangıç
    Kitabı genel olarak beğendim.Şuan kitabın yarısındayım ve sonunda ne olacağını merak ediyorum açıkçası.Ama kitap her bahsedilen kişinin durumunu ayrı ayrı anlatması biraz can sıkıcı.Ama genel olarak kitap akıcı ve nispeten sürükleyici diyebiliriz.Bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.

Edit:Southern Reach üçlemesinin son kitabındayım bitince yazarım(çok kötü değildi okunabilir bir seri)
    Edit1:Değiştirilmiş karbon’a başlayacam,kitaptan esinlenerek netflix dizisi var altered carbon diye üçlemeyi bitirdikten sonra dizisinede bakarım artık.
    eksiyok

eksiyok

41 gün önce
    Gammazla
  • 2.
    Büyük Frederik - Anti Makyavel

Prusya kralı 2.Frederik'in, Makyavel ve onun meşhur kitabı "Prens" hakkında bir eleştiri denemesi. Kitabı Neşreden Voltaire.
    Özet içinse şunları söylemek yeter gelir sanırım. Makyavel'in siyasetinin aksine iyi huyun ve faziletin öne çıkarıldığı, Cesare Borgia'nın değil Marcus Aurelius'un örnek olarak verildiği bir eleştiri kitabı. Makyavel ile tanıştıysanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim.
    Palyaco

Palyaco

40 gün önce
    Gammazla
  • 3.
    Amin Maalouf-Çivisi çıkmış Dünya
    Dünya genelinin 2002 ve sonrası nasıl bloklaştığını anlatan bir kitap. Dili çok yavan ,sonra farkettim ki zaten deneme kitabıymış.
    (Kendimi bir an ekşide sandım *
    entekelimartin

entekelimartin

40 gün önce
    Gammazla
  • 4.
    Her kitabı okumayın.
    Popüler kültür kitaplarından uzak durun diyemem.
    Fantastik türde okuduğunuz kitaplar sizde film izlerkenki heyecandan daha fazla heyecan yapar,
    Hoşunuza gidecek bir kaç kitap tavsiyesi vereyim.
    Bernard lewis - ortadoğu
    George orwell -1984 ve hayvan çiftliği
    Sun tzu - savaş sanatı (bu kitap hoşunuza gitmez de ufkunuzu açar)
    Biraz da naif edebiyat
    Ali ural - posta kutusundaki mızıka
    Şehrazatın unuttuğu masallar( yazarı hatrımda değil ama çok iyi ilginç bir hikayesi var)
    El*f şaf*k - baba ve piç
    Polisiye
    Polisiye okumayın arka sokaklar izleyin
    Şiir
    Ahmed arif ve cemal süreyyanın şiirleri
    Korku
    Dracula - bram stooker
    (çok kalın bir kitap ama olsun okudukça içine çekecek)
    ikinci dünya savaşı ile ilgili
    Kuşlar cehennemde şarkı söyler mi (yazarını boşverin)
    Ortadoğu kültürünü anlatan bir kitap
    Bin muhteşem güneş ve uçurtma avcısı khaled hüseyini
    Klasik Türk edebiyatından yazmama gerek yok hepsini okuyun.
    Hadi bir tan yazıyım
    Orhan Kemal - ekmek kavgası (kısa hikayeler var hepsinin de teması ekmek kavgası)
    Mizah olarak
    Umut sarıkaya benim de söyleyeveklerim var serisi
    Muzaffer izgünün tüm kitapları
    Aklıma geldikçe yazarım daha
    siyasetbilimci

siyasetbilimci

40 gün önce
    Gammazla
  • 5.
    Başladığım kitapları bitiremiyorum lan. Bi hevesle alıyorum 30 sayfa falan okuyorum ama sonra içimde hiç heves kalmıyor hatta aklıma bile gelmiyor diyebilirim
    Suç ve ceza
    Dönüşüm
    Şeker portakalı
    Vahşetin çağrısı
    Sherlock holmes
    Hep okurum diye alıp başlıyorum, yarım kalıyor amk
    mami39

mami39

39 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      Suç ve cezayla dönüşümü anlarım da vahşetin çağrısıyla sherlocku nasıl bıraktın
      ( tabiki ilk iki kitapa laf atmıyorum sadece onlar biraz daha durum ağırlıklı olduğu için)
      entekelimartin

entekelimartin

38 gün önce
  • 6.
    Ölü ozanlar derneği, kırık hançer bide mahşer ne kadar çok okumuşum😁
    Bana eski sofistlerden sıkıcı olmayan akıcı bi felsefe kitabı tavsiyesi olan var mı
    frcry

frcry

39 gün önce
    Gammazla
  • 7.
    Stefan Zweig - Görünmez Koleksiyon
    Kitapta üç kısım var. Beni en çok etkileyen "Karda" oldu.
    Kitabı okurken Nazi Almanya'sındaki bir yahudi gibiydim. Korkmuş ve yıkık biri gibi.
    Ölümün yakın olduğunu bilip ne zaman olacağını bilememenin getirdiği çaresizliği hissettim.
    Ben öneriyorum. Kitap 54 sayfa bir saatte biter.
    Bosyapaninsan

Bosyapaninsan

39 gün önce
    Gammazla
  • 8.
    Anlık 1984 ardından bülbülü öldürmek
    Gammazla
  • 9.
    Tanrıların Arabaları
    FaJi

FaJi

11 gün önce
    Gammazla
  • 10.
    Turan dursun din bu serilerini okuyabilirsiniz ufkunuz açılır. Hayata bakış açınız değişirmeye yardımcı olur, hatta hayatınızdaki değişim için ilk adımı bile atmanızı sağlar.
    Not: turan dursun suikast sonucu öldürüldü (katledildi).
    SIFIR1

SIFIR1

3 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      Amk ateistler din kitabı yazıyor ya ben de ona kıl oluyorum
      mami39

mami39

2 gün önce
    • 2.
      Mami39; buarada adamın yazdığı kitap, din kitabı değil. ( bu arada ateist adam din hakkında yazı yazabilir mi diosun ya! Turan dursun türkiyenin en genç yaşta müftü olan din adamıdır ve yıllarca trt de din programi yapmış türkiyenin en büyük din adamlarından bir tanesidir).
      ilhan arsel'in de kitaplarını okuyabilirsin çok faydasını görürsün emin ol.
      SIFIR1

SIFIR1

2 gün önce
  • 11.
    Olağanüstü bir gece - stefan zweig okuyalı bir ay oluyo güzel olduğunu yeni israk ediyorum
    siyasetbilimci

siyasetbilimci

3 gün önce
    Gammazla