papaz brunson

Amerika Türkiye'ye ekonomik savaş açmış durumda ,sadece ilişkileri gererek bile doları 6.2 çıkardılar ekonomik yaptırımlara başlarlar sa dolar 10 lirayı geçer , bir rahip branson olayı Türkiye'yi bu duruma getirdi, AKP nin pompaladigi güçlü ekonomi balonuda hava kaçırmaya başladı betona dayalı büyüme balonuda patladı, sanayi üretimiyle değilde inşaat sektörüyle buyume taktiğinin sonuna geldik ... artık AKP dönemi zenginlerinin ellerini ceplerine atması bu memleketin sırtından kazandıkları milyar dolarların bir bölümünün bu memlekete geri vermelerinin zamanıdır diyecegim ama onlar milyar dolarları çoktan yurt dışına kaçırmışlar dır bile.
farukkalinkok

farukkalinkok

5 gün önce
  • 1.
    Çok haklısın. En acil şekilde üretime dayalı kalkınma hamlesi yapılmalı. Elimizde 2. dünya savaşı sonrası Almanya modeli var uygulanabilir. Devamlı sıkıntıya gidileceğine üretime geçene kadar sıkıntı olur. Ama önce eğitimcilerimiz eğitilmeli. Bu kafayla olmazzz.
    ErgnK

ErgnK

5 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      almanya modeli dediğin 1945 te kalmış ozamana kadar herkes belli köşeleri kapmış sen ne üreteceksinde onu pazarlayacaksın :D geçti geçti bolunun pazarı sür eşeği niğde'ye

her sektör bir dev var sen neyine güvenipte bu devlerle rekabet edeceksin ne üeteceksin aq

dünya tarihine geçecek bir ekonomik kriz gelecek umarım halk meclisi basarda hükümetiyle muhalefetiyle şöyle bir giber
    • 2.
      senin dediğin de mantıklı ama. almanyanın kopyasını al demiyorum. modeli al diyorum. o mersedes üretmiş sen başka şey üretirsin. üretime dayalı kalkınma hamlesi dediğimden anlamadın. kopyala yapıştır yok. şablonu al içini sen düzenle. bu dediğimi bile anlamak için eğitim gerekir. eğitimcileri eğit meslek liselerini düzenle, tarıma yönel. misal 96 da kardak krizi zzamanında her köşede yazıyordu dünyada kendine yeten 7 ülkeden biriydik. tarımdan koptuk antep fıstığını iran dan almaya başladık. daha ne diyim.
      ErgnK

ErgnK

5 gün önce
    • 3.
      yav kardeş kopyala yapıştır olayıyla alakası yok bunun ben diyorum ki her sektörde yerler kapılmış sen hangi sektörde üretim yapıcanda rekabete girecen? ülkenin en zenginleri koç sabancı doğuş bile almanyanın fransanın ingilterenin distribütörlüğünü yapıyorlar sen gelmişsin üretelim diyorsun aq diyorumki üretsende artık bir fayda etmez bitti.
    diğer 1
  • 2.
    Bence Türkiye’de ki eğitim sistemi öncelikle değiştirilmeli ,teknik eleman yetiştiren hur düşünceli uretime yatkın insanlar yetistirmeliyiz, dogmalarla hareket eden kaderci cahil değil, kore 50 yılda dünyanın sayılı ekonomilerinden biri oldu ,0 dan bu günlere geldiler kore savaşından sonra tamamen teknik elaman üzerine yeni bir eğitim sistemi kurdular,
    farukkalinkok

farukkalinkok

5 gün önce
    Gammazla
    Buradasınız: Akademi > Gündem/Haberler > papaz brunson