başkanlık sistemi ve terör

beyler şimdi Erdoğan başkan seçilirse ve terör devam ederse Başkanlık için terörü azdırdı diyenlerin suratı kızaracak mı? Yoksa başkanlık için terörü azdırdı şimdi önüne geçemiyor mu diyecekler? Adam gibi tartışın. Hakaret falan kim ederse şikayet edilir haberiniz olsun. Başlık benden tartışması senden.
  • 1.
    "başkanlığı kötü göstermeye çalışıyorlar ondan hep bu terör"
    Gammazla
  • 2.
    surat ve kızarma çok uzak kelimeler bahsettiğin güruh için
    cmtsysn1

cmtsysn1

138 gün önce
    Gammazla
  • 3.
    fanatiğin olduğun parti;
    yıllardır fetocularla iç içeyken yüzün kızardı mı?
    pkklı çipleri habur sınır kapısından geçirirken yüzün kızardı mı?
    çözüm süreci sayesinde pkk, ülkeye bol bol terörist,silah ve mühimmat sokarken yüzün kızardı mı?
    suriyedeki iç savaşı körükleyerek milyonlarca sivilin ölmesine yüzün kızardı mı?
    yolsuzluklar,hırsızlıklar yapılırken yüzün kızardı mı?
    fetoyu bahanesiyle ohal yetkisini kötüye kullanırken yüzün kızardı mı?
    soma faciasında madencilerin yakınları tekmelenirken yüzün kızardı mı?
    çiftçiye ''ananıda al git'' derken yüzün kızardı mı?
    norveçte pkk ile masaya oturulurken yüzün kızardı mı?
    euro 4 -dolar 3.90 olduğunda yüzün kızardı mı?
    şehitlere kelle dendiğinde yüzün kızardı mı?
    ataturk ve inönüye ayyaş denilirken yüzün kızardı mı?

şimdi bu yazdıklarımı yavaş yavaş hazmetmeye çalış yoksa mazallah bi tarafına bişey olabilir. Hakaret falan edersen anında şikayet ederim haberin olsun. Cevabı benden hazmetmesi senden.
    Gammazla
    • 1.
      tartışmaya pek girmiycem fakat önemlie ayyaş dediğini sandığın video 1982 içki düzenleme yasasına karşın söylenmiş.hani araştırmadan bilmeden yalan yanlış konuşarak siyaset yapman komik oluyor.
      gusul aldim ben

gusul aldim ben

138 gün önce
    • 2.
      o kadar soruya gerek yok venezüllla, tek bir soru sorucam; senin genel başkanın terörist cenazesine gittiğinde yüzün kızardı mı?
      Teist

Teist

138 gün önce
    • 3.
      fetö 40 yıldır var, fetönün desteğini almayan parti iktidar olamadı. ecevit gibi bir solcu bile fetö ile birlikteydi. fetö akpye bile şefaat etmezken ecevite şefaat ediyordu. ne oldu da şuan fetö ile mücadele eden tek parti akp bu kadar zorunuza gidiyor. madem akpyi ve fetöyü sevmiyorsunuz, bırakın akp fetöyü bitirsin, niye chp genel başkanı bas bas bağırıp fetölüleri korumaya çalışıyor.
      asilsizihbar6

asilsizihbar6

138 gün önce
    diğer 3
  • 4.
    başkanlık yasama ve yürütmeyi tamamen birbirinden ayırıyor. terörle ilişkisi de yok, terör uluslararası bir saygıı biçimi artık, bütün dünya biliyor. abd ve abnin istediklerini yapmazsanız, onların kurduğu beslediği terör örgütleri size saygıır bu kadar net. en iyi örneği pkknın belçika, almanya, fransadaki rahatlığı.
    asilsizihbar6

asilsizihbar6

138 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      ayrıca, üst düzey yasaları başkanın atamasından rahatsızlarmış, sezer kendi adamlarını yargıya dolduruken neredeydiniz? Niye bağımsızlık çağrısı yapmıyordunuz o zaman? (Panpa sana demiyorum ha senin dediklerinin üstüne eklemek istedim sadece)
      Teist

Teist

138 gün önce
  • 5.
    başkanlık sisteminden dolayı terör eylemleri yapılıyor ne demek amk.
    referandumda başkanlık sistemine hayır çıkarsa
    pkk bomba patlatmayı bırakıp çiçek mi dağıtacak
    ingmar

ingmar

138 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      yok hani diyorlardı ya başkanlık sistemini getirmek için terörü azdırdı, ver 400 ü bitsin terör gibisinden laflar ediyorlardı ya ona istinaden yazdım. başkanlık gelirse terör bitecek sanırım onların deyişi ile
    • 2.
      canlı bomba eylemleri yapıldıktan sonra TAK sitesine girdiğinde bunu söylüyorlar."Kürtlere faşizm ve adaletsizlik uygulandığı gereçkesiyle C01 kod adlı mücahidimiz intikamını almıştır,faşizminizi durdurmazsanız sonuna kadar öldürmeye devam edeceğiz,bu süre içerisinde kürtlerin kalabalıklardan uzak durmasını istiyoruz" faşizmden kastı Hdplilerin tutuklanması. Hdp'nin derdi ise Başkanlığın gelmemesi... ve bu açıklama başkanlığın ilk meclise okutulduğu gün Vodafone arena patlamasıyla başlamıştı.hatırlarsan Haziran ayındaki canlı bombalardan sonra öyle bir patlama olmamıştı o güne kadar
      gusul aldim ben

gusul aldim ben

138 gün önce
    • 3.
      tecavüze uğrayan kadının kıyafetinde suç aramadan tecavüzcüyü suçlamayı bir türlü öğrenemedik.
      ingmar

ingmar

138 gün önce
  • 6.
    incicaps te siyaset istemiyorum bro
    Misty

Misty

138 gün önce
    Gammazla
  • 7.
    ironik olan şey burada hükümeti canhıraş şekilde destekleyen adamların ya bütün gün yan gelip yatıyor olması ya da bu işlerle ilgili bilgisi mitinglerden ibaret olması. sonra da gelip her taku biliyor gibi yazarak kendilerini haklı çıkarmaya çalışıyorlar, saçma sapan argümanlarla bize saygııyor veya kendilerini savunuyorlar sonra da başta beni, @venezuela'yı ve @faruk'u hain veya cahil ilan ediyorlar. fakat işin ironik olan kısımlarından biri de adamlar o kadar bilmiyor ki kendilerini desteklerken bile parantez içinde desteklediklerini belirtmek zorunda kalıyorlar. ondan sonra da siyaset yapmayın diyorlar (misty'i ayrı tutuyorum).

6 gün önce de biri bu başlığı açıp başkanlık gelirse ve terör bitmezse yüzümüzün kızarıp kızarmayacağını sormuş. sen bunlara kafa yormak yerine bu terör niye bitmiyor, niye her gün ölüm korkusuyla evden çıkıyoruz gibi sorular sorsan, terörü bitirmekle görevli olan 15 yıllık hükümete bunları sorsan ve o hükümeti bu şekilde baskı altına alsan belki de daha farklı bir ülke olurduk de mi? kendilerini feto konusunda kandırıldık diye savunurlarken bir şey demeyip yalçın akdoğan çıkıp aslında o kadar da kandırılmadık deyince yine bir şey demeyip susan siz değil misiniz? habur'da teröristler ellerini kollarını sallaya sallaya geçerken ağzını açmayanlar siz değil misiniz? apoya sayın diye hitap edilirken bir şey demeyenler siz değil miydiniz? başka gün kalmamış gibi 29 ekim'de peşmergenin şov yaparak sınırımızdan geçirilmesinde, karınları acıkınca yemek yeyip parasını devlete ödettiklerinde susan siz değil misiniz? ışid'li teröristler için 3-5 öfkeli genç denildiği zaman susup ülkede güvenli denilebilecek bir yer kalmadığında da hesap sormayan, susan siz değil misiniz?
    eğer uzunu sevdiğiniz kadar bu ülkeyi sevseydiniz bunları yaşamazdık. hepinize iyi günler diliyorum.
    squillacci

squillacci

132 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      siz gidin önce bi cizre ihanet raporundan arının. B.M. ye kadar gitti o rapor. Teröre daha nasıl destek verebiliriz diye terörist cenazelerine mi katılmadınız? dhkpclilerin alınlarında mı öpmediniz? Senin vatandaşlarını patlatmış adamın cenazesinde göz yaşı mı dökmediniz? sezgin tanrıkulu günlerce cizrede orda canını dişine takan polisleri yargılatmak için gidip delil mi aramadı ? Fetöden alınanları koruyup kollayan genel başkanınız değil miydi? daha yazacam da gerek yok bunları sen kenara not al bakar bakar çalışırsın.
    • 2.
      ona da kafa yorduk panpa merak etme terör neden bitmiyor diye kafa yoralım dedik bi baktık genel başkanın biri teröristleri mitingde alkışlattırıyor
      Teist

Teist

132 gün önce
    • 3.
      @organ ben chp yönetimini savundum mu? bir bak bakayım yukarıya. bi partiye itaat etmeye o kadar alışmışsınız ki başkasının itaat etmemesi size garip geliyor. sen önce yukarıda yazdıklarıma cevap ver. ben her türlü suçun, adaletsizliğin karşısındayım. yapanın kim olduğuna bakmaksızın eleştiririm fakat siz bunu yapamazsınız.
      @teist evet sadece buna mı bağladın yani terörün bitmemesini? tebrikler muhteşem fikir. sayende aydınlandım
      squillacci

squillacci

132 gün önce
    diğer 4
  • 8.
    bu adam 7 haziran - 1 kasım arası konuşmalarıyla zaten bu sorunun cevabını vermiştir neyi tartışıyoruz ki.
    charlesvane

charlesvane

132 gün önce
    Gammazla
  • 9.
    Sanırım muhaliflere gereken cevap verilmiş, güzel düşünceler çıkmış ortaya..
    Skywalker

Skywalker

131 gün önce
    Gammazla
  • 10.
    Cevabın verilip verilmemesi önemli değil aga verilenlerin alınıp alınmaması önemli ki ben bugüne kadar mesajı alanı görmedim kendini muhalif olarak tanımlayanların. Neden diye sorarsan? Kendini üstün görme, aydın edaları, biraz muhafazakar bir partiyi destekler cümleler yazanı çomar diye adlandırmalar, işlerine gelmeyen tarihi bir mevzuyu anlattığında onun öyle olmadığını ve senin cahil olduğunu defaatle söylemeleri (yoruldum mk yazmaktan 😃) vs vs vs uzar gider bu sebeplerden ötürü senden benden alacağı bir şey yoktur. Zaten en iyisini doğrusunu bildiği için de her zaman haklıdırr. Senin yazmış olman olmaman ya da ne yazdığın onların gözünde hiç konumundadır. Şunu da söyleyeyim kalkıp da muhalif bir şeyler de ben söyleyeyim dediğin zaman da bir hiç durumundasın onların gözünde çünkü o da onlara has bir şey diye kabul ederler. Açıkçası benim zikimde değil. Ben körü körüne birinin bir partinin peşinden koşan biri değilim. Farklı görüşleri dinleyebilen insanların varlığının önemli olduğunu düşünen biriyim. Etrafımda da o tarz insanların olmasına dikkat ederim.Neyse zittir et gecenin bu saatinde yatmak varken 😃
    Apache

Apache

131 gün önce
    Gammazla
  • 11.
    bu kadar çok akgezen varmıymış la burda :D ( eski ülkücü (aslında hala biraz var ama şuan ki mhp eskisi gibi değil) yeni apolitik biri olarak yazdım bunu cehapeli değilim ha)
    chucknorrissizm

chucknorrissizm

131 gün önce
    Gammazla
  • 12.
    Bu konuyu sen açmışsın, cevabını da adam verdi demin;
    -Başkanlık kabul edilirse terörün sesi çıkmaz.
    Yani şair demek istiyor ki;
    Sakın haa referanduma hayır derseniz bak terör devam eder haa ona göre bak demedi demeyin,evet vermezseniz yakarız haa...
    BU NE BiÇiM BiR LAF NE TEHLiKELi SÖZLER BUNLAR HALA BU ADAMLARI NASIL SAVUNABiLiYORSUN??
    ADAM ALENEN HALKI TERÖRLE TEHDiT EDiYOR!!!
    BU KABUL EDiLEMEZ YA 1071 DEN BERi TÜRK DEVLETLERiNDE NE BÖYLE BiRŞEY GÖRDÜM DUYDUM iYiCE ZIVANADAN ÇIKTINIZ!!!
    Artık sen bence sus kardeşim, Türkiyede rüzgarlar bi anda dönüverir ters eser, ne olduğunu anlamazsın siyaset tarihi hep böyle keskin dönüşlerle doludur Türkiyenin, ben de seni giblemiyorum başbakan yardımcısının açıklamalarından sonra bakalım senin yüzün kızaracak mı?
    asuskun

asuskun

125 gün önce
    Gammazla
  • diğer 2
  • 13.
    Ülkücüleri özledim aq
    Lisa

Lisa

125 gün önce
    Gammazla
  • diğer 2