başkanlık ve anayasa referandumu

Evet panpalar,kim ne oy vermeyi düşünüyor seçimde öğrenelim,evet verecek olanlar,hayır verecek olanlar Ve kararsızları bi görelim
Misty

Misty

9 gün önce
 • 1.
  Diğer başlıklarda Bahçeliyi olumsuz eleştirenler olmuş. Bahçeli iyi bir siyasetçi olmayabilir ancak iyi bir vatanseverdir. Oy kaybetme uğruna vatan için başkalıgı destekleyerek de bunu kanıtlamıştır. Diğer vekiller maaşlarıyla gemiler alırken Bahçeli maaşını mehmetçik vakfına bağışlıyordu, diğer vekiller korumalarının ismini bilmezken Bahçeli onları evinde misafir gibi ağırlıyordu. Kimse çıkıp da Bahçeli ülkücü değildir diyemez..
  Skywalker

  Skywalker

  9 gün önce
  Gammazla
  • 1.
   Ayrıca ülkede vatan haini arıyosak buna Baykalı CHP liderliğinden indirenlerden başlamalıyız. Çünkü Baykal; gerçek bir önemliçü ve büyük bir liderdir, bunu engelleyenler ülkeyi zarara uğratmışlardır..
   Skywalker

   Skywalker

   9 gün önce
  • 2.
   bahçeli ülkücü değildir,

   deniz baykal başkanlığa karşı çıktığı için vatansever olmuyor yanipuahasfdsfsdfsdfsd hatta vatan haini oluyor yani tüm önemliçüler vatan haini olmuş oluyor valla güzel mantık

   not: mavi boncuğu dağıtırken biraz titiz davran yoksa saçmalıyorsun
  • 3.
   önemliçüleri vatan haini ilan eden sensin, ben tam tersini söylüyorum :D
   önemliü kullanarak kendi doğrularını kabul ettirmek vatan hainliğidir ama..
   Skywalker

   Skywalker

   9 gün önce
  diğer 2
 • 2.
  ön oylama incicaps'te mi yapılıyor... Size ne amk kimin ne oy vereceği...
  u baby

  u baby

  9 gün önce
  Gammazla
 • 3.
  evet, vurucaz kırbacı vurucaz kırbacı milletvekilimiz çok fazla bizim :D
  Teist

  Teist

  9 gün önce
  Gammazla
 • 4.
  her şeçimde aklıma gelir şu kadın
  https://i.ytimg.com/vi/4QBkrc5fjoc/hqdefault.jpg
  ReneHiguita

  ReneHiguita

  9 gün önce
  Gammazla
 • 5.
  Tüm maddeleri teker okudum veeee http://www.imgim.com/8760incir7758925.jpg
  dicktoshack

  dicktoshack

  9 gün önce
  Gammazla
 • 6.
  kimse bir şey bilmiyor ama herkes herşeyi anlatıyor.
  http://i.hizliresim.com/Qv8XBZ.gif
  Acemice

  Acemice

  9 gün önce
  Gammazla
 • diğer 1
 • 7.
 • 8.
  başkanlığın kutuplaştırma ve ülkesini Işidle suçlamak gibi birçok sorunu çözmeye yönelik bir sistem olduğuna inanıyorum.ayrıca bu sistem emperyalist tuzak oluştabilecek birisi tarafından değil.birebir tüm örgütlerle uğraşıp ülkesi uğruna ölümü dahi göze almış birileri tarafından getirilmeye çalışıyor.yani bu sistemi getirecek adamlar neden bu ülkenin kötülüğünü istesin ki?bazıları din devleti kurulacak bazıları Diktatörlük getirilecek hatta bazıları da Padişahlık getirilecek diyor.bir de sözde başmuhalif olan parti bu sistem değişikliğini Rejim değişiyor diye nitelendiriyor.yani bu konu üzerinde aşırı derecede bilgi kirliliği bulunmaktadır.yahu bir de herşeyi geçtim,Parlamenter sistemde kalmamızı isteyen kişilerin bir kısmının terör partisi olup (Hdp) eğer söz konusu bir bölünme ve ya kaos olacaksa destek vermesi gerekirken karşı çıkması da bu sistemin hayırlı olacağına dair en önemli işaretlerdendir.ama her ne olursa olsun,Parlamenter sistemin şuan için neler yaptığını görebiliyoruz.bizim de emperyalist tuzaklar kurabilecek Amerika,Rusya,Fransa tarzı bir sistemimizin olması neden kötü olsun ki?
  cenabet var

  cenabet var

  9 gün önce
  Gammazla
 • 9.
  cCc
  byCAiZ

  byCAiZ

  9 gün önce
  Gammazla
 • 10.
  Kimin ne oy vereceği bizi ilgilendirmez de insanların başkanlık sistemiyle bunların getirmek istediği sistem arasındaki dağlar kadar farkı bilmeleri bizi ilgilendirir. Konuyla ilgili işin uzmanının yazdığı makaleyi oy kullanacak olan herkesin okuması ülkenin geleceğini ilgilendirir. Rica ediyorum tarafsız bir şekilde makaleyi okuyun.
  http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-v2.htm
  squillacci

  squillacci

  8 gün önce
  Gammazla
 • 11.
  eksiden padişahlık vardı. o zamanlar türkiye güçlüydü. ejdad dünyayı dize getirmişti. şimdi iki tane adam var ülkenin başı. biri reis-i cumhur diyeri başkaban.

  tek baş bize yeter. bakşanlığa destek veriyorum.
  Gammazla
 • 12.
  meclisi fesh etme yetkisi şu an cumhurbaşkanlarında zaten var, hem de sadece meclisi feshediyo kendi istifa etmiş olmuyor, yeni sistemde feshederse kendisi de istifa etmiş sayılacak bu bir, ikincisi üst düzey atama yetkisi, lan sezer yargıyı kendi adamlarıyla doldururken bu özgürlükçe bağımsız yargıcı tayfa neredeydi? Bu sorunun cevabını verin gidicem hayır vericem awk
  Teist

  Teist

  6 gün önce
  Gammazla
 • 13.
  7 haziran öncesi adeta çocuk gibi şımarmış her istediğini yapabileceğini sanan, adaletsizlik dağıtan bir hükümet vardı. benim de içinde olduğum bir güruh, bu seçimlerde oyunu mhp için kullandı. daha sonraki süreçte hükümet kurulamadı ve ben de bu seçimlerin akp'ye iyi bir ders olduğunu, artık daha akıllı davranacaklarını düşünüp 1 kasım'da akp'ye oy verdim.

  şu anda akp aynı 7 haziran öncesi gibi tabiri caizse şımarmış durumda ve aynı kesim hayır oyu kullanacak. hatta etrafımda birçok koyu akp'li hayır oyu kullanacak(sadece beyni olanlar). beni tek düşündüren 15 temmuz olayları ile dexer bey'in oylarını artırmış olması. aksi takdirde bu referandum sonuçları akp'nin ve başkan'nın beynine balyoz gibi inecek.
  charlesvane

  charlesvane

  3 saat önce
  Gammazla