başkanlık ve anayasa referandumu

Evet panpalar,kim ne oy vermeyi düşünüyor seçimde öğrenelim,evet verecek olanlar,hayır verecek olanlar Ve kararsızları bi görelim
Misty

Misty

198 gün önce
  • 1.
    Diğer başlıklarda Bahçeliyi olumsuz eleştirenler olmuş. Bahçeli iyi bir siyasetçi olmayabilir ancak iyi bir vatanseverdir. Oy kaybetme uğruna vatan için başkalıgı destekleyerek de bunu kanıtlamıştır. Diğer vekiller maaşlarıyla gemiler alırken Bahçeli maaşını mehmetçik vakfına bağışlıyordu, diğer vekiller korumalarının ismini bilmezken Bahçeli onları evinde misafir gibi ağırlıyordu. Kimse çıkıp da Bahçeli ülkücü değildir diyemez..
    Skywalker

Skywalker

198 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      Ayrıca ülkede vatan haini arıyosak buna Baykalı CHP liderliğinden indirenlerden başlamalıyız. Çünkü Baykal; gerçek bir Atatürkçü ve büyük bir liderdir, bunu engelleyenler ülkeyi zarara uğratmışlardır..
      Skywalker

Skywalker

198 gün önce
    • 2.
      bahçeli ülkücü değildir,

deniz baykal başkanlığa karşı çıktığı için vatansever olmuyor yanipuahasfdsfsdfsdfsd hatta vatan haini oluyor yani tüm atatürkçüler vatan haini olmuş oluyor valla güzel mantık

not: mavi boncuğu dağıtırken biraz titiz davran yoksa saçmalıyorsun
    • 3.
      Atatürkçüleri vatan haini ilan eden sensin, ben tam tersini söylüyorum :D
      Atatürkü kullanarak kendi doğrularını kabul ettirmek vatan hainliğidir ama..
      Skywalker

Skywalker

198 gün önce
    diğer 4
  • 2.
    ön oylama incicaps'te mi yapılıyor... Size ne amk kimin ne oy vereceği...
    u baby

u baby

198 gün önce
    Gammazla
  • 3.
    evet, vurucaz kırbacı vurucaz kırbacı milletvekilimiz çok fazla bizim :D
    Teist

Teist

198 gün önce
    Gammazla
  • 4.
    her şeçimde aklıma gelir şu kadın
    https://i.ytimg.com/vi/4QBkrc5fjoc/hqdefault.jpg
    ReneHiguita

ReneHiguita

198 gün önce
    Gammazla
  • 5.
    Tüm maddeleri teker okudum veeee http://www.imgim.com/8760incir7758925.jpg
    dicktoshack

dicktoshack

198 gün önce
    Gammazla
  • 6.
    kimse bir şey bilmiyor ama herkes herşeyi anlatıyor.
    http://i.hizliresim.com/Qv8XBZ.gif
    Acemice

Acemice

198 gün önce
    Gammazla
  • diğer 1
  • 7.
  • 8.
    başkanlığın kutuplaştırma ve ülkesini Işidle suçlamak gibi birçok sorunu çözmeye yönelik bir sistem olduğuna inanıyorum.ayrıca bu sistem emperyalist tuzak oluştabilecek birisi tarafından değil.birebir tüm örgütlerle uğraşıp ülkesi uğruna ölümü dahi göze almış birileri tarafından getirilmeye çalışıyor.yani bu sistemi getirecek adamlar neden bu ülkenin kötülüğünü istesin ki?bazıları din devleti kurulacak bazıları Diktatörlük getirilecek hatta bazıları da Padişahlık getirilecek diyor.bir de sözde başmuhalif olan parti bu sistem değişikliğini Rejim değişiyor diye nitelendiriyor.yani bu konu üzerinde aşırı derecede bilgi kirliliği bulunmaktadır.yahu bir de herşeyi geçtim,Parlamenter sistemde kalmamızı isteyen kişilerin bir kısmının terör partisi olup (Hdp) eğer söz konusu bir bölünme ve ya kaos olacaksa destek vermesi gerekirken karşı çıkması da bu sistemin hayırlı olacağına dair en önemli işaretlerdendir.ama her ne olursa olsun,Parlamenter sistemin şuan için neler yaptığını görebiliyoruz.bizim de emperyalist tuzaklar kurabilecek Amerika,Rusya,Fransa tarzı bir sistemimizin olması neden kötü olsun ki?
    gusul aldim ben

gusul aldim ben

198 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      Bkz Türkiyeye başkanlık gelince amariga olacağımızı sanmak
      Wöh
      Lisa

Lisa

186 gün önce
  • 9.
    cCc
    cmtsysn1

cmtsysn1

198 gün önce
    Gammazla
  • 10.
    Kimin ne oy vereceği bizi ilgilendirmez de insanların başkanlık sistemiyle bunların getirmek istediği sistem arasındaki dağlar kadar farkı bilmeleri bizi ilgilendirir. Konuyla ilgili işin uzmanının yazdığı makaleyi oy kullanacak olan herkesin okuması ülkenin geleceğini ilgilendirir. Rica ediyorum tarafsız bir şekilde makaleyi okuyun.
    http://www.anayasa.gen.tr/elveda-anayasa-v2.htm
    squillacci

squillacci

197 gün önce
    Gammazla
  • 11.
    eksiden padişahlık vardı. o zamanlar türkiye güçlüydü. ejdad dünyayı dize getirmişti. şimdi iki tane adam var ülkenin başı. biri reis-i cumhur diyeri başkaban.

tek baş bize yeter. bakşanlığa destek veriyorum.
    sepet kafali usak

sepet kafali usak

195 gün önce
    Gammazla
  • 12.
    meclisi fesh etme yetkisi şu an cumhurbaşkanlarında zaten var, hem de sadece meclisi feshediyo kendi istifa etmiş olmuyor, yeni sistemde feshederse kendisi de istifa etmiş sayılacak bu bir, ikincisi üst düzey atama yetkisi, lan sezer yargıyı kendi adamlarıyla doldururken bu özgürlükçe bağımsız yargıcı tayfa neredeydi? Bu sorunun cevabını verin gidicem hayır vericem awk
    Teist

Teist

195 gün önce
    Gammazla
  • 13.
    7 haziran öncesi adeta çocuk gibi şımarmış her istediğini yapabileceğini sanan, adaletsizlik dağıtan bir hükümet vardı. benim de içinde olduğum bir güruh, bu seçimlerde oyunu mhp için kullandı. daha sonraki süreçte hükümet kurulamadı ve ben de bu seçimlerin akp'ye iyi bir ders olduğunu, artık daha akıllı davranacaklarını düşünüp 1 kasım'da akp'ye oy verdim.

şu anda akp aynı 7 haziran öncesi gibi tabiri caizse şımarmış durumda ve aynı kesim hayır oyu kullanacak. hatta etrafımda birçok koyu akp'li hayır oyu kullanacak(sadece beyni olanlar). beni tek düşündüren 15 temmuz olayları ile dexer bey'in oylarını artırmış olması. aksi takdirde bu referandum sonuçları akp'nin ve başkan'nın beynine balyoz gibi inecek.
    charlesvane

charlesvane

189 gün önce
    Gammazla
  • 14.
    Her şeyin HAYIR'lısı qanpa, bu sefer kazanamayacak çünkü AKP'ye oy verenlerin bile çoğu istemiyor bu sistemi
    skibidubap

skibidubap

186 gün önce
    Gammazla
  • 15.
    Şu anki sisteme göre daha demokrat olacağı için evet oyu vereceğim.

Türkçe özürlüler için açıklama: bir şey için "daha demokrat" demek o şeyin demokrat olduğunu belirtmez.
    Örnek: 1.50 boyu olan birisi 1.45 olandan daha uzundur ama uzun boylu değil kısadır.
    ingmar

ingmar

186 gün önce
    Gammazla
  • 16.
    Tabi ki hayır adamlar anayasayı değiştirmekten bahsediyor kendinize gelin
    Lisa

Lisa

186 gün önce
    Gammazla
  • 17.
    saadet partisi,alperen ocakları, ülkü ocakları hayırdan yana oy vereceklermiş...
    Gammazla
    • 1.
      :D ülkü ocaklarını ayıırıyorum :D saadet partisi ile alperen ocakları nedir be :D binde birliklerin partisi evet verse ne olacak hayır verse ne olacak :D:D:D çok güldüm. Çok önemli bir olaymış gibi söylemişsin :D :D:D:D:D çıldırıyorum ghasdgsadjkashd :D
    • 2.
      ülkücüler ve mhp iyice kaydı aynı kelebekler gibi ampule üşüştüler ... yanlış anlamsınlar ama hepsi değil
      Mkultigin

Mkultigin

186 gün önce