uydu alıcısı

Ben yeni bir uydu alıcısı almak ve dsmart vs. şirketlerden abonmanlık başlatma niyetindeyim fakat aklımda bir kaç soru var.
uyu alıcısı bakarken hem modül girişi olsun istiyorum hemde kart girişi olsun istiyorum. ama aklımda şöyle bi soru var. modül denilen şey kart ile dekoder arasındaki köprü görevini görüyor. tek başına bi anlamı yok bildiğim kadarıyla. peki modül içerisindeki kartı çıkarıp direk smartkart slotuna taksak çalışır mı. eğer çalışırsa smartlart girişi olan dekoderde modül girişinin espriside kalmaz mı.(komik gelebilir. bu konuda cahilim. daha önce sadece kutulu digiturk kullandım).2.olarak eğer modül girişi ile smartcard girişi arasında seçim yapmak zorunda kalsam dekoder alırken önceliğim hangisinde olmalıdır.yani 2 model beğensem ve birinde smartcard ve birinde modül girişi olsa eşit şartlarda hangisini tercih etmeliyim.
...
Atlanta shine hd box nette 160 tl. önerirmisiniz?
byCAiZ

byCAiZ

8 gün önce
  • 1.
    panpa az teker teker sor ınlımıdım bıbıcım.jpeg oldum
    Teist

Teist

8 gün önce
    Gammazla
  • 2.
    konuya hakim olan yokmu la
    byCAiZ

byCAiZ

6 gün önce
    Gammazla
  • 3.
    almadı isen cahiliyet kitabımın ince sayfalarından bişiiler aktarayım. sayfa1. önsöz .. = )

dediğin uydu alıcılardan modül girişli olan cihaz bulursan ondan almanı tavsiye ederim, neden_? çünkü kendinden modüllü olan cihazlar belli şifreleme sistemlerine destekli olabiliyor ve bu şifrelemeye ait kartları çalıştırıyor ama modül girişli olan cihazlara modül ve kartı dışarıdan uyumlu şekilde aldığında sorunsuz çalışıyor. dolayısı ile modül girişli cihaz al derim. bu birincisi, ikinciye gelirsek, uydu alıcılar için o kadar çok meblaa ödenmesine gerek yok kanımca, zamanında 650 tl ye uydu cihazı yıllık 150 tl ye kaçak yolla uydu üzerinden malum kanalı izliyordum (2010 civarı) birden platform şifre değişikliğine gitti, cihazı 100 tl. ye zor sattım. durum böyle olunca çok çok derine açılmaya gerek yok dedim, şu an 80 tl ye aldığım ... cihazını kullanıyorum, fullhd, ethernet girişi, usb den aldığım wifi dongle ile internet vs vs reklam yapmayayım şimdi; istersen marka model özelden yazarsın, söylerim. işimi görüyor. şu an için revaçta olan iptv olayını da destekliyor. yasal yoldan dsmartta kullandım, dt de. platform üyeliği içinde tavsiyem şu beinlerin kampanya ve fiyatlarını bekle derim, sahaya uygun şekilde gireceklerini düşünüyorum. dsmart yayın iyi destek sıfır. anladın mı espriyi.jpg =D
    trkkrsy

trkkrsy

2 gün önce
    Gammazla