islamda sıkça sorulan sorular

Panpalar, linkini paylaştığım videoda Dr. Zakir Naik, ateist birinin sorduğu 'Neden Allah olacakları bildiği halde bizi yarattı ve kötülük yapıp cehenneme gitmemize izin veriyor' şeklindeki sorusunu cevaplıyor.

Aklıma takılan veya sizin de aklınıza takılan sorular olursa bu başlık altında veya mesaj olarak paylaşırsanız (veya paylaşırsam) elimden geldiğince cevaplama çalışacağım.

Video linki: https://youtu.be/7YcXUAxTvAg
Skywalker

Skywalker

12 gün önce
  • 1.
    r
    Skywalker

Skywalker

12 gün önce
    Gammazla
  • 2.
    inşallah karşılıklı saygı çerçevesinde güzel ve seviyeli tartışmalar olur
    Misty

Misty

12 gün önce
    Gammazla
  • 3.
    bu videoyu izlemistim guzel anlatiyor,gelgör ki anlamak istemeyen yine anlamaz
    bynefes

bynefes

12 gün önce
    Gammazla
  • 4.
    teşekürler mübarek
    Gammazla
  • 5.
    R işte bu tarz faydalı konuları da biraz görmek isteriz
    duzyuruyenyengec

duzyuruyenyengec

12 gün önce
    Gammazla
  • 6.
    bu adamı takip ederim. adamın akıcı ve akılcı çok güzel anlatımları var. ama vahabiliği ön plana çıkardığı söyleniyor.
    Gammazla
    • 1.
      bunu bilmiyordum panpa, vahhabi olması herhangi bi sıkıntı yaratmaz sanki ama?
      Skywalker

Skywalker

12 gün önce
    • 2.
      vahabilikte de ilginç şeyler var diye biliyorum. onlar sadece kuranı alırlar. kuran var derler sünnet falan takmazlar . mesela şefaati allaha şirk olarak düşünürler. gibi.
    • 3.
      Mustafa islamoğlu da kısmen böyle düşünüyor sanırım. Tümüyle reddetmek değil de hadislerin de akla yatkın ve mantıklı olanını seçmek lazım. Yani ne tümüyle reddeceksin ne de tamamen kabul edeceksin.
      Skywalker

Skywalker

12 gün önce
    diğer 5
  • 7.
    beynim yandı beyler tekrar izliyorum
    sansursystem

sansursystem

12 gün önce
    Gammazla
    • 1.
      ahaha dikkatli izle panpa, sorulan soruları da kavramaya çalış. Doktor çok güzel örnekler veriyor..
      Skywalker

Skywalker

12 gün önce
  • 8.
    Bu adam iyiymiş.
    bighill

bighill

12 gün önce
    Gammazla