İncicaps site kuralları

Okumayıp cezaları bilmiyor olmanız ceza almanıza engel değildir öncelikle bunu belirteyim. Bu kurallar modların ortak olarak olarak hazırladığı kurallardır. Bu başlığı trolleyenler ayrıca ceza alacaktır.
Cezalar silik ve çaylaktır (belli bir süre caps atamamak)

incicaps Genel Kurallar ve Cezalar

1. Özel mesajla, caps yorumuyla veya akademide ne şekilde olursa olsun şuku istemek veya kendi capsinin linkini (Nasıl olmuş , şuku veya eksi oylar mısın vs vs. ) paylaşmak yasaktır.

ilk ceza 5 gündür ve tekrarlanmasında ceza katlanıp 10, 20... şeklinde arttırılır. Ayrıca şuku istenmiş içerikleriniz de yeterli oyu olsa da kapağa alınmaz.

2. Caps yarışmalarında oy istemek minimum 5 gün çaylaktır, tekrarlandığında katlanır 10, 20... şeklinde devam eder.

3. Caps yüklerken anlamsız başlıklar açmak ceza sebebidir. Kişiye 3 gün çaylak cezası ceza verilir, devamında cezası siliktir.

Örneğin kırmızı şeritteki yazıyı başlık olarak yazmak ya da "afdasdasfsdfasds" "qwerqwrqweqwe" gibi başlıklar...

4. Fake hesap kullanımı; 15 gün çaylak ile başlar. Fake hesap sayısı (asıl hesap dışındakiler) 3 veya daha fazla ise tüm hesaplara (asıl hesap dahil) silik atılır.

5. ifşa yapmak kesinlikle yasaktır. Kişilerin gerçek fotoğraflarını paylaşmak silik nedenidir. Burada dikkat edilmesi gereken bir nokta da şu ki; kişi kendini de ifşa edemez.

Yine aynı şekilde facebook, twitter gibi sosyal medya hesaplarının ifşası da yasaktır.

Örneğin capste facebook kullanıcısını ifşa etmek gibi...

6. Şiddet içeren capsler, iğrençlik olan capsler de silinip, paylaşılan içeriğe göre çaylak ya da silik cezası verilir.

Mozaiklenmemiş kegib kafa görüntüleri, rahatsız olunabilecek içerikler (akan insan kanı, yaralanmış insan görüntüleri, işkence görüntüleri v.b) paylaşanlar duruma göre en az 15 gün çaylak veya silik cezası alırlar.

7. Site içerisinde küfür yasaktır. Küfürlü nick (amk, oç gibi kısaltmalar da buna dahildir)

Küfürlü capsler kapağa alınmaz, video ve giflerde altyazı vs. şeklinde olan çok ağır küfürlü kısımları da sansürlemeniz gerekmektedir.

Caps yorumlarında küfür varsa silinir ve yazan kişiye minimum 10 gün ceza verilir. Özel mesajla kişilere küfür edilirse silik cezası verilir.

8. önemli'e ve devlet büyüklerine hakaret, küfür vs. silik sebebidir.

9. Reklam ne şekilde olursa olsun yasaktır. (Caps içeriğinde, akademide, yorumlarda vs. En fazla yapılan hata giflerde site isimlerini kapatmamanızdır. 4gif,seniorgif vs. şeklinde çoğalarak giden reklamlar kapatılmadığı sürece söz konusu caps-gif kapağa çıkarılmaz, gerekli durumlarda paylaşım silinerek kullanıcı uyarılır.)

Reklam linkleri ve reklam amaçlı caps paylaşımı ;

Bu tarz kişiliklerin incicaps.com bünyesinde gülmek,güldürmek maksadıyla bulunmamaları sebebiyle söz konusu kullanıcıların silik usulüyle siteden uzaklaştırılması gerekir. Anlaşılacağı üzere reklam amaçlı paylaşımlar kesinlikle yasaktır.

Küçük bir yol ayrımı var reklamlarla dalga geçebilirsiniz lakin http://www.***.com sitesinin kendi veya bir blog sitesinin reklamını yapmak yasaktır.

10. Din, dil, ırk gibi değerlere hakaret içeren içeriklerin paylaşılması(Caps, caps yorumu, akademi yorumu vs.) direkt silik sebebidir.

Çünkü hiç bir insanın dünyaya gelirken herhangi bir coğrafyayı, dini veya milleti seçme gibi bir hakkı yoktur.

11. Aşırı derecede fanatizm ve holiganlık en az 5 gün çaylaktır. Tekrar halinde ceza katlanır.

12. Seri eksi ve seri şuku yapmak ceza sebebidir. Tazeler, yükselenler, kapak sayfası, herhangi bir başlık altındaki capsleri ya da kişinin capslerini bilinçli eksilemek silik nedenidir.

Aynı şekilde seri şekilde şuku vermek de kaiteli capslerin ayrımını zorlaştıracağı için ceza sebebi olarak değerlendirilir. (j+l veya k+l kombinasyonu)

13. Ferre içerik (müstehcen/adult) paylaşanlara her şekilde silik cezası verilir. Aşırı şekilde açıklık içeren capsler de silinir ve duruma göre en az 10 gün çaylak verilir.

Çıplaklık içeren içerikler yüklerken "capste çıplaklık varsa burayı işaretle" tikinin işaretlenmesi ve aşırı çıplak olan yerin kesinlikle mozaiklenmesi gerekir.

14. Çalıntı caps paylaşımı 5 gün çaylak ile başlar, daha önce yapılmış bir içeriğ, üzerinde emek harcamadan paylaşan kullanıcılar çaylak cezası verilir. (Her bir paylaşımda 5 > 7 >9 gün şeklinde artarak gider 4. paylaşımda ise silikle cezalandırılır.)

Çalıntı nedir?
Kendinizden birşeyler katmadan, kendi hayal gücünüzle yoğurmadan, gördüğünüz siteden olduğu gibi veya çok ufak kelime değişimleri ile paylaştığınız içerikler çalıntıdır.
Başka sitelerden kaynak alabilir, bunu kullanabilirsiniz ama mutlaka kendinizden birşeyler katmalısınız.
Çalıntı/kopya capsleri gammaz butonu sayesinde gammazlayabilirsiniz. Ayrıca içeriğin orijinal linkiyle bunu kanıtlamanız gerekmektedir.

15. Gereksiz gammaz butonu kullanımı ceza sebebidir. Minimum 5 gün çaylak verilir.

Örnek; eksilenmiş veya tutmamış düşük oylu capsinizi sildirmek için kendi capsinizi gammazlamanız ceza sebebidir.

16. Görevini yapmaya çalışan moderatöre hakaret, küfür, tehdit vs. silik sebebidir.

17. Kendisine silik attırmak isteyenlerin hesapları geri açılmamak üzere silinecektir. Ayrıca silik atılan hesaplar (bazı özel durumlar dışında) kesinlikle açılmaz.

18. Özel mesaj ile sizinle konuşmak istemeyen üyelere mesaj atıp onları rahatsız etmenin cezası siliktir.

19. Flood; aynı içeriğin veya yorumun defalarda ardarda paylaşılması durumudur. 10 gün çaylak ile cezalandırılır.

20. Toplu şekilde ya da kişisel olarak isyan çıkartmaya çalışmak silik sebebidir.

21. Kişiler hakkında asılsız iddialarda bulunmak, iftira atmak silik sebebidir.

22. Kişileri tahrik edecek yorumlar veya mesajlardan dolayı da duruma göre en az 3 gün çaylak verilir.

23. Capsine eksi atıldığı için caps yorumunda kişilere küfür veya hakaret edenlere de en az 10 gün çaylak cezası veriecek, devam etmesi durumunda 20 gün ve 3. kez aynı hata tekrarlandığında silik cezası verilecektir. Kimse capslerinizi beğenmek zorunda değil ve kimse mükemmel değil...

24. Özel mesajla takipçi isteme durumunda şikayet varsa 3 gün çaylak ile cezalandırılırsınız.

***

Akademi Kuralları

Önemli: Akademi cezaları belli durumlar dışında moderatör inisiyatifindedir. Ceza süresini moderatör kendisi belirler veya gerekli ise silik cezası verebilir...

1. Küfürlü başlık (amk, oç gibi kısaltmalar da buna dahildir) yasaktır.

2. Anlamsız şekilde başlıklar açmak yasak örneğin; bir bakın, gelin hele, panpalar bi bakın, asdasdasdas gibi...

3. Başlıklarınızı doğru kategori altına açınız, aksi halde başlığınız silinecektir.

4. Her konuda tartışma çıkartmaya çalışanlar veya sürekli olarak kişilere sataşma çabası içinde olanlar silik cezası ile cezalandırılacaktır.

5. Günlük tutar gibi başlıklar açanlara da ceza verilecektir. Örneğin; kar yağdı çok mutluyum, çok sıcak pişiyorum gibi... Güzel hikayeleriniz varsa bunlar yazılabilir.

6. Eksilendiğiniz için başlıklar açmayın, kasıtlı eksi aldığınızı düşünüyorsanız moderatörlere başvurun. Benzer şekilde tazelerde seri eksi var, ben neden ceza aldım, bu neden silik yedi gibi saçma başlıklar açmak da yasak. Üyeler sizi kimin eksilediğini veya neden ceza aldığınızı bilemezler. Moderatörlere başvurun!

7. Tazelere bakın, yükselenlere bakın ve özellikle caps attıktan sonra tazelere bakın tarzı başlıklar açmak yasak.

8. Siyasi ve dini konulardan uzak durulması taraftarıyız ancak bu tarz konular hep açıldı ve açılmaya da devam edecek. Bu tarz ciddi konularda saygı çerçevesinde tartışabilirsiniz. Bu konular gidişata göre ilgili modun değerlendirmesi ile silinebilir. Ortamı geren kişilerin yorumları silinerek kendisine işlem yapılacaktır. Ayrıca kimseyi dini yada siyasi görüşünden dolayı yargılamayın, kimse sizin gibi düşünmek zorunda değildir, bunun bilincinde olun.

Irkçılık yapmak ve inanışlarına göre insanları ayırmak yasak.

Örnek; yahudi dölü, ermeni tohumu...

Ek olarak; Kemal Sunal'ın yaygınlaşmış bir repliği olan "sen içme arap" gibi espriye dayandırılmış cümlelerde sıkıntılı bir durum yoktur.

9. Çok fazla müzik konusu açılıyor böyle yapmak yerine tek başlık açın ve bu başlıkta devam edin.

10. Akademide toplanıp çeşitli oyunlara giriliyor, bu başlıkları oyunlar bittikten sonra silerseniz bilgi kirliliği oluşmaz.

11. Kişilere açık şekilde küfür yazmak yasak.

12. Ferre içerik paylaşımı, maç linki paylaşımı, lisanslı programların kaçak linklerinin paylaşımı (crack yapılmış programlar) yasaktır.

14. Siyasilere küfür veya hakaret yasaktır.

15. Reklam yapmak yasak. (Site adresi, markalar vs. her türlü reklam yasaktır.)

16. Flood yapmak yasak. Flood sadece aynı şeyi tekrar tekrar yazmak değildir.Alt alta yorum girmek yada sürekli başlık açmak da flooda girer.

17. Trollük amacı ile eski konuları canlandırmak (birden fazla konu) ceza sebebidir. Akademi güncelliğini bozacak bir durumdur ve 10 gün çaylak cezası verilecektir.
TMITD

TMITD

07.09.2016 23:23